6304 VARINELLI BV-40/2000 Internal broaching machine
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
VARINELLI BV-40/2000
Download photos Download documents
Play video
Download PDF Request info
Make
VARINELLI
Model
BV-40/2000
Type
Internal broaching machine
Max. travel
2000 mm
Max. working capacity
40 Ton
Max. workpiece diameter
630 mm
Cutting speed
1 ÷ 7 m/1'
Return speed
15 m/1'
Power
50 kW
Weight
15.000 kg
Manufacture year
1981
Serial number
3043
Notes
Table 630 x 500 mm - Broach length min./max. 600/2400 mm - Two (2) cylinders